Выставка "Образование и карьера 2020"
«Учитель для Беларуси»

Информационно-библиотечный центр

Дата: 12 июля 2016 в 14:03, Обновлено 24 сентября 2019 в 11:18

Библиотека  работает:

с  8.30  до  16.00

с  12.30  до  13.00

Выходной:   воскресенье

Запрашаем на выставу літаратуры

«Старонка беларуская мая» - да Года малой радзімы.

2019 год - Год малой радзімы.
Кіраўнік дзяржавы растлумачыў, што на прыняцце такога важнага рашэння падштурхнулі разважанні пра важнасць малой радзімы ў лёсе кожнага чалавека. «Яна шматаблічная. Для адных гэта родны горад, вуліца ў горадзе або невялікі дворык, вёска, дзе прайшлі лепшыя дзіцячыя гады, для іншых - кавалачак дзікай прыроды, які цешыў вока і дарыў пачуццё напоўненасці і спакою. А для тых, хто з'ехаў шукаць шчасце ў іншыя краіны, малой радзімай стала Беларусь », - адзначыў Аляксандр Лукашэнка.

Кожны вучань можа наведаць кніжную выставу "Старонка беларуская мая", прысвечаную Году малой радзімы. Беларусь - прыгожая і добраўпарадкаваная краіна з чыстымі ўтульнымі гарадамі, багатай прыродай. Выданні, прадстаўленыя на выставе, дапамогуць навучыцца шанаваць, берагчы нашу малую радзіму.

Фота

Школьная бібліятэка - структурнае падраздзяленне адукацыйнай ўстановы.

Галоўныя задачы бібліятэкі - фарміраванне чытача, выхаванне ў яго любові да кнігі, прапаганда здаровага ладу жыцця, захаванне нацыянальнай спадчыны беларускага народа, яго традыцый і культуры.

У школьнай бібліятэцы налічваецца больш за 37 чытачоў.

Фонд бібліятэкі 7298 кніг, мастацкай і метадычнай  літаратуры  складае 4877 экзэмпляраў.

У  бібліятэцы для працы настаўнікаў і вучняў быў ўсталяваны  камп’ютар. Бібліятэка стала не толькі месцам выдачы кніг, але і інфармацыйна-адукацыйным цэнтрам школы. Бібліятэкарам аказваецца пасільная дапамога настаўнікам у падборы матэрыялу для арганізацыі агульнашкольных свят і класных мерапрыемстваў. Камплектаванне бібліятэчнага фонда мастацкай, метадычнай і даведачнай літаратурай ажыццяўляецца за кошт сродкаў з дзяржбюджэту.   Штогод фонд бібліятэкі папаўняецца новымі кнігамі.